Menu witryny
Start
Aktualności
O nas
Szkolenia
Formacja
Hospicja
Wolontariat
Historia
Kontakt
Listy hospicyjne
 
Zapraszamy do przeczytania PDF Drukuj Email
LIST HOSPICYJNY 19/2013 - do pobrania
 
Licheń 2013 PDF Drukuj Email
Spotkanie Szkoleniowo – Formacyjne w Licheniu, 15 – 17 listopada 2013 r. - pobierz program
 
Zjazd Ruchu Hospicyjnego PDF Drukuj Email

W dniach 8-9 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie Zjazd Ruchu Hospicyjnego. Przedstawiciele z 43 pozarządowych hospicjów będą obradowali na temat opieki hospicyjnej i dalszego programu działania Forum Hospicjów Polskich. Spotkanie odbędzie się w krakowskich Sanktuariach - Miłosierdzia Bożego oraz bł. Jana Pawła II, a także w Hospicjum św. Łazarza.

Patronat honorowy nad Zjazdem objął Metropolita Krakowski Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

„RUCH HOSPICYJNY W PODZIĘCE JANOWI PAWŁOWI II”
8-9 CZERWCA 2013 r. KRAKÓW
Spotkanie w Roku Wiary z okazji „Dnia Evangelium Vitae”
obchodzonego 16 czerwca 2013
Organizatorzy: Forum Hospicjów Polskich, TPCH Hospicjum im. św. Łazarza

Program zjazdu - do popbrania

 
Wielkanoc 2014 PDF Drukuj Email
Serdeczne Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim zaangażowanym w hospicyjne dzieło pomocy dla tych, którzy podążają przed nami ku Zmartwychwstałemu.

składa

Zarząd
Forum Hospicjów Polskich
 
Opłatek Ruchu Hospicyjnego PDF Drukuj Email

Z serdecznością przekazujemy zaproszenie na tradycyjny OPŁATEK RUCHU HOSPICYJNEGO, organizowany przez Ks. Marka Kujawski wraz z Wspólnotą Hospicjum Królowej Apostołów:  

Z wielką radością Wspólnota Hospicyjnych Wolontariuszy z HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW w Radomiu, zaprasza Hospicjantów na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w Radomiu w sobotę 5 stycznia Roku Pańskiego 2013 r. w godz. 11.00 – 15.00 przy ul.Kolejowej 22 (internat Szkoły Specjalnej -  150m  od wyjścia z dworca PKP w kierunku oś.Ustronie wysokimi schodami).

w programie:

  • rozmowy Przyjaciół
  • słowo gospodarzy
  • Msza św. koncelebrowana - OPŁATEK
  • uroczysty WIGILIJNY Posiłek.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • rozesłanie do całorocznej posługi


W imieniu gospodarzy  

ks.Marek Kujawski SAC duszpasterz hospicjum

Ufamy, że każdy z nas znajdzie czas aby przyjechać do Radomia. Czekamy z dobrym słowem i otwartymi sercami.

Do Siego Roku
Zarząd Forum Hospicjów Polskich  

 
Zapraszamy do przeczytania PDF Drukuj Email
LIST HOSPICYJNY 34/2012 - do pobrania

LIST HOSPICYJNY 33/2012 - do pobrania
 
Spotkanie w Licheniu PDF Drukuj Email
Ks. Andrzej Dziedziul wraz z Zarządem Forum Hospicjów Polskich zapraszają wszystkich ludzi hospicjum – wolontariuszy i pracowników na kolejne dni szkoleniowo – formacyjne do Lichenia 26 – 28 października 2012 r. Program był przedstawiony w Liście Hospicyjnym nr 26 i 27. Jego rozwinięta forma, zawierająca prezentowane zagadnienia oraz karta zgłoszenia znajdują się w zakładce „formacja” oraz w linkach poniżej Gorąco zapraszamy Wszystkich, w tym prezesów i członków Zarządów oraz dyrektorów podmiotów leczniczych. W Licheniu będzie także czas wymianę doświadczeń związanych z obowiązująca ustawą o działalności leczniczej. Zapraszamy hospicja, które powstały niedawno, w piątkowy wieczór jest czas na zaprezentowanie swojej działalności. 
 
Zapraszamy do przeczytania PDF Drukuj Email

LIST HOSPICYJNY 28/2012 - do pobrania

LIST HOSPICYJNY 27/2012 - do pobrania

 
10 rocznica śmierci Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC PDF Drukuj Email
11 września 2002 roku zmarł Ks. Eugeniusz Dutkiewicz - twórca Hospicjum Pallotinum (1983 r.) i Ogólnopolskiego Forum Ruchu Hospicyjnego (1991 r.), pierwszy prezes Forum (1991 – 1993 r.)  i jego członek honorowy, w ostatniej kadencji od 2000 roku do chwili przedwczesnej śmierci wiceprezes. Założyciel wielu polskich hospicjów.  W latach 1987 – 2002 duszpasterz ds. Hospicjum powołany przez Konferencję Episkopatu Polski. W latach 1993 - 1997 wiceprezes Krajowej Rady ds. Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej, powołanej przez Ministra Zdrowia, a w kadencji 1997 – 2000 członek Rady. Wydawca w latach 1988 – 1990 pisma HOSPICJUM, a od 1991 – 1994 pisma Ogólnopolskiego Forum Ruchu Hospicyjnego „Gościna Serca”. Od 1999 do chwili przedwczesnej śmierci - członek Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Więcej w zakładce „formacja”.
 
Odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia PDF Drukuj Email
W dniu 2 marca 2012 roku otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia, w której zostaliśmy poinformowani, że podjęte zostały prace nad nowelizacją ustawy i że obecnie analizowane są zgłaszane w tej sprawie wystąpienia w celu wypracowania stosownych regulacji prawnych, także z uwzględnieniem argumentów zgłaszanych przez organizacje pożytku publicznego.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 42
 
 
© Forum Hospicjów Polskich
31-831 Kraków, ul. Fatimska 17