Menu witryny
Start
Aktualności
O nas
Szkolenia
Formacja
Hospicja
Wolontariat
Historia
Listy hospicyjne
 
Spotkanie szkoleniowo - formacyjne w Licheniu PDF Drukuj Email

Od siedmiu lat spotykamy się w hospicyjnym gronie w Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej. W tym roku tematem wiodącym jest rodzina w opiece hospicyjnej. Na spotkanie zgłosiło się ponad 140 osób z 25 Hospicjów.

Pobierz program spotkania

 
Dostęp do leków opioidowych PDF Drukuj Email

Dostęp do leków opioidowych: sama zmiana koloru recepty nie wystarczy. 16 lutego 2014 r. Rynek Zdrowia zamieścił wywiad z dr Jadwiga Pyszkowską prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej na temat ordynowania leków opioidowych.

 
KONFERENCJE, SZKOLENIA, KURSY, DEBATY PDF Drukuj Email

Zarząd Forum Hospicjów Polskich zaprasza w pierwszym kwartale 2014 roku na cykl szkoleń dotyczących zagadnień ważnych dla hospicyjnych stowarzyszeń świeckich i kościelnych. Gorąco zapraszamy. Więcej w zakładce Szkolenia.
 
1. 25 stycznia 2014 r. Szkolenie dotyczące Sprawozdań finansowych i merytorycznych

W sobotę 25 stycznia 2014 r. dla księgowych hospicyjnych i osoby zarządzające hospicjami na spotkanie szkoleniowe na temat: Na co zarząd musi zwrócić uwagę czytając sprawozdanie finansowe, sprawozdanie merytoryczne OPP 2014 r. i jego wpływ na sprawozdanie finansowe, prowadzenie rozliczenia 1%, środków z NFZ i zbiórek publicznych na kontach 7 i 5, środki publiczne i środki "własne". Liczba miejsc 35. Koszt uczestnictwa 70 zł od osoby. Program i karta zgłoszenia w załączniku. Termin zgłoszenia do 22 stycznia 2014 r.

Program i formularz zgloszenia - do pobrania

Formularz zgłoszenia- do pobrania


2. 13 – 15 luty 2014 r. Szkolenie Benedyktyński program zarządzania. Skuteczne przywództwo.
13 – 15 luty 2014 r. Tyniec dla prezesów, dyrektorów, lekarzy naczelnych i osoby zarządzające Hospicjami.  

Program i formularz zgloszenia - do pobrania

Formularz zgłoszenia- do pobrania


3. Szkolenie z ochrony danych – jak wdrożyć ustawę ?

W sobotę 8 marca 2014 r. dla osób zarządzających hospicjami i osób odpowiedzialnych za ochronę danych w hospicjum warsztat dotyczący ochrony danych osobowych odnośnie wdrożenia, opracowania dokumentów i administrowania.

Program i formularz zgloszenia - do pobrania

Formularz zgłoszenia - do pobrania

 
SPOTKANIE OPŁATKOWE PDF Drukuj Email
Zarząd Forum Hospicjów Polskich gorąco dziękuje Ks. Dyrektorowi Władysławowi Dudzie oraz Pracownikom i Wolontariuszom Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej za zaproszenie i organizację tradycyjnego Opłatka Hospicyjnego. W sobotę 11 stycznia 2014 roku do Warszawy przybyło ok. 80 osób z 20 Hospicjów i Zakładów Opieki Paliatywnej. Honorowymi Gośćmi Spotkania byli: Eminencja ks. Kar. Kazimierz Nycz, ks. Stanisław Warzeszak Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, Zofia Kucówna, Prezes PTMP dr Jadwiga Pyszkowska, Siostra z Zgromadzenia Sióstr od Aniołów z Hospicjum w Rwandzie, Nina Mirończuk Prezes Fundacji Światło i Piotr Hoffmann Dyrektor Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Toruniu.

Spotkanie rozpoczęto Mszą Św., której przewodniczył jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz. Wraz z Księdzem kardynałem Mszę  Św. sprawowali Duszpasterze Hospicyjni: ks. Andrzej Dziedziul Duszpasterz FHP, ks. Władysław Duda Archidiecezjalny zespół Domowej Opieki Paliatywnej, ks. Mirosław Bandos Caritas Diecezji Radomskiej, O.J.Bońkowski z Hospicjum w Łomży, Ks. Edward Lasek z Hospicjum św. Kamila z Bielska Białej, ks. Adam Trzaska Hospicjum św. Łazarza. Ks. Kardynał w homilii mówił, iż Bóg stał się człowiekiem, aby uczynić nas dziedzicami życia bożego, które jest w nas od chwili chrztu. Nawiązywał do życzeń Ojca Świętego Franciszka, mówiąc o roli radości, nadziei i czułości w jej pięknym i szlachetnym wymiarze, bez której nie ma dobrej opieki hospicyjnej.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy spotkania składali sobie życzenia wszelkich Łask Bożych i Opieki, aby Hospicja potrafiły nadal nieść tak bardzo potrzebną pomoc chorym będącym w drodze przed nami.
 
OTWARCIE NOWEGO HOSPICJUM PDF Drukuj Email

2 grudnia 2013 roku zostanie otwarty i poświecony w Gdyni Dom Hospicyjny dla Dzieci BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ zbudowany przez Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca. Zbudowany został, jak piszą członkowie Hospicjum św. Wawrzyńca,  z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom, rozjaśnić ich codzienność miłością, zapewnić im i ioch rodzinom poczucie bezpieczeństwa. Jest wspólnym dziełem ofiarnych dobrodziejów, architektów, budowniczych i tysięcy anonimowych darczyńców z Gdyni, Polski i zagranicy. Nowy dom jest częścią działającego już od 1987 roku Hospicjum św. Wawrzyńca. Powstał kierowany myślą Jana Pawła II. Patronem idei powstania domu jest Arcybiskup metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.   

Forum Hospicjów Polskich składa gorące gratulacje z okazji otwarcia i poświęcenia Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Gratulujemy stworzenia dzieła, które będzie służyło najmniejszym z nas i ich rodzicom w trudnym okresie przeżywania nieuleczalnej choroby.

Wszyscy wiemy jak ważną sprawą jest stworzenie odpowiednich warunków dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów w sytuacji terminalnej choroby, Domu, który pozwali na otoczenie miłością i ciepłem i towarzyszenie w trudach choroby.   

 
Zapraszamy do przeczytania PDF Drukuj Email
LIST HOSPICYJNY 19/2013 - do pobrania
 
Licheń 2013 PDF Drukuj Email
Spotkanie Szkoleniowo – Formacyjne w Licheniu, 15 – 17 listopada 2013 r. - pobierz program
 
Zjazd Ruchu Hospicyjnego PDF Drukuj Email

W dniach 8-9 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie Zjazd Ruchu Hospicyjnego. Przedstawiciele z 43 pozarządowych hospicjów będą obradowali na temat opieki hospicyjnej i dalszego programu działania Forum Hospicjów Polskich. Spotkanie odbędzie się w krakowskich Sanktuariach - Miłosierdzia Bożego oraz bł. Jana Pawła II, a także w Hospicjum św. Łazarza.

Patronat honorowy nad Zjazdem objął Metropolita Krakowski Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

„RUCH HOSPICYJNY W PODZIĘCE JANOWI PAWŁOWI II”
8-9 CZERWCA 2013 r. KRAKÓW
Spotkanie w Roku Wiary z okazji „Dnia Evangelium Vitae”
obchodzonego 16 czerwca 2013
Organizatorzy: Forum Hospicjów Polskich, TPCH Hospicjum im. św. Łazarza

Program zjazdu - do popbrania

 
Wielkanoc 2014 PDF Drukuj Email
Serdeczne Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim zaangażowanym w hospicyjne dzieło pomocy dla tych, którzy podążają przed nami ku Zmartwychwstałemu.

składa

Zarząd
Forum Hospicjów Polskich
 
Opłatek Ruchu Hospicyjnego PDF Drukuj Email

Z serdecznością przekazujemy zaproszenie na tradycyjny OPŁATEK RUCHU HOSPICYJNEGO, organizowany przez Ks. Marka Kujawski wraz z Wspólnotą Hospicjum Królowej Apostołów:  

Z wielką radością Wspólnota Hospicyjnych Wolontariuszy z HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW w Radomiu, zaprasza Hospicjantów na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w Radomiu w sobotę 5 stycznia Roku Pańskiego 2013 r. w godz. 11.00 – 15.00 przy ul.Kolejowej 22 (internat Szkoły Specjalnej -  150m  od wyjścia z dworca PKP w kierunku oś.Ustronie wysokimi schodami).

w programie:

  • rozmowy Przyjaciół
  • słowo gospodarzy
  • Msza św. koncelebrowana - OPŁATEK
  • uroczysty WIGILIJNY Posiłek.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • rozesłanie do całorocznej posługi


W imieniu gospodarzy  

ks.Marek Kujawski SAC duszpasterz hospicjum

Ufamy, że każdy z nas znajdzie czas aby przyjechać do Radomia. Czekamy z dobrym słowem i otwartymi sercami.

Do Siego Roku
Zarząd Forum Hospicjów Polskich  

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 57
 
 
© Forum Hospicjów Polskich
31-831 Kraków, ul. Fatimska 17