Menu witryny
Start
Aktualności
O nas
Szkolenia
Formacja
Hospicja
Wolontariat
Historia
Listy hospicyjne
 
OTWARCIE NOWEGO HOSPICJUM PDF Drukuj Email

2 grudnia 2013 roku zostanie otwarty i poświecony w Gdyni Dom Hospicyjny dla Dzieci BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ zbudowany przez Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca. Zbudowany został, jak piszą członkowie Hospicjum św. Wawrzyńca,  z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom, rozjaśnić ich codzienność miłością, zapewnić im i ioch rodzinom poczucie bezpieczeństwa. Jest wspólnym dziełem ofiarnych dobrodziejów, architektów, budowniczych i tysięcy anonimowych darczyńców z Gdyni, Polski i zagranicy. Nowy dom jest częścią działającego już od 1987 roku Hospicjum św. Wawrzyńca. Powstał kierowany myślą Jana Pawła II. Patronem idei powstania domu jest Arcybiskup metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.   

Forum Hospicjów Polskich składa gorące gratulacje z okazji otwarcia i poświęcenia Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Gratulujemy stworzenia dzieła, które będzie służyło najmniejszym z nas i ich rodzicom w trudnym okresie przeżywania nieuleczalnej choroby.

Wszyscy wiemy jak ważną sprawą jest stworzenie odpowiednich warunków dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów w sytuacji terminalnej choroby, Domu, który pozwali na otoczenie miłością i ciepłem i towarzyszenie w trudach choroby.   

 
Zapraszamy do przeczytania PDF Drukuj Email
LIST HOSPICYJNY 19/2013 - do pobrania
 
Licheń 2013 PDF Drukuj Email
Spotkanie Szkoleniowo – Formacyjne w Licheniu, 15 – 17 listopada 2013 r. - pobierz program
 
Zjazd Ruchu Hospicyjnego PDF Drukuj Email

W dniach 8-9 czerwca 2013 r. odbędzie się w Krakowie Zjazd Ruchu Hospicyjnego. Przedstawiciele z 43 pozarządowych hospicjów będą obradowali na temat opieki hospicyjnej i dalszego programu działania Forum Hospicjów Polskich. Spotkanie odbędzie się w krakowskich Sanktuariach - Miłosierdzia Bożego oraz bł. Jana Pawła II, a także w Hospicjum św. Łazarza.

Patronat honorowy nad Zjazdem objął Metropolita Krakowski Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

„RUCH HOSPICYJNY W PODZIĘCE JANOWI PAWŁOWI II”
8-9 CZERWCA 2013 r. KRAKÓW
Spotkanie w Roku Wiary z okazji „Dnia Evangelium Vitae”
obchodzonego 16 czerwca 2013
Organizatorzy: Forum Hospicjów Polskich, TPCH Hospicjum im. św. Łazarza

Program zjazdu - do popbrania

 
Wielkanoc 2014 PDF Drukuj Email
Serdeczne Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim zaangażowanym w hospicyjne dzieło pomocy dla tych, którzy podążają przed nami ku Zmartwychwstałemu.

składa

Zarząd
Forum Hospicjów Polskich
 
Opłatek Ruchu Hospicyjnego PDF Drukuj Email

Z serdecznością przekazujemy zaproszenie na tradycyjny OPŁATEK RUCHU HOSPICYJNEGO, organizowany przez Ks. Marka Kujawski wraz z Wspólnotą Hospicjum Królowej Apostołów:  

Z wielką radością Wspólnota Hospicyjnych Wolontariuszy z HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW w Radomiu, zaprasza Hospicjantów na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w Radomiu w sobotę 5 stycznia Roku Pańskiego 2013 r. w godz. 11.00 – 15.00 przy ul.Kolejowej 22 (internat Szkoły Specjalnej -  150m  od wyjścia z dworca PKP w kierunku oś.Ustronie wysokimi schodami).

w programie:

  • rozmowy Przyjaciół
  • słowo gospodarzy
  • Msza św. koncelebrowana - OPŁATEK
  • uroczysty WIGILIJNY Posiłek.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • rozesłanie do całorocznej posługi


W imieniu gospodarzy  

ks.Marek Kujawski SAC duszpasterz hospicjum

Ufamy, że każdy z nas znajdzie czas aby przyjechać do Radomia. Czekamy z dobrym słowem i otwartymi sercami.

Do Siego Roku
Zarząd Forum Hospicjów Polskich  

 
Zapraszamy do przeczytania PDF Drukuj Email
LIST HOSPICYJNY 34/2012 - do pobrania

LIST HOSPICYJNY 33/2012 - do pobrania
 
Spotkanie w Licheniu PDF Drukuj Email
Ks. Andrzej Dziedziul wraz z Zarządem Forum Hospicjów Polskich zapraszają wszystkich ludzi hospicjum – wolontariuszy i pracowników na kolejne dni szkoleniowo – formacyjne do Lichenia 26 – 28 października 2012 r. Program był przedstawiony w Liście Hospicyjnym nr 26 i 27. Jego rozwinięta forma, zawierająca prezentowane zagadnienia oraz karta zgłoszenia znajdują się w zakładce „formacja” oraz w linkach poniżej Gorąco zapraszamy Wszystkich, w tym prezesów i członków Zarządów oraz dyrektorów podmiotów leczniczych. W Licheniu będzie także czas wymianę doświadczeń związanych z obowiązująca ustawą o działalności leczniczej. Zapraszamy hospicja, które powstały niedawno, w piątkowy wieczór jest czas na zaprezentowanie swojej działalności. 
 
Zapraszamy do przeczytania PDF Drukuj Email

LIST HOSPICYJNY 28/2012 - do pobrania

LIST HOSPICYJNY 27/2012 - do pobrania

 
10 rocznica śmierci Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC PDF Drukuj Email
11 września 2002 roku zmarł Ks. Eugeniusz Dutkiewicz - twórca Hospicjum Pallotinum (1983 r.) i Ogólnopolskiego Forum Ruchu Hospicyjnego (1991 r.), pierwszy prezes Forum (1991 – 1993 r.)  i jego członek honorowy, w ostatniej kadencji od 2000 roku do chwili przedwczesnej śmierci wiceprezes. Założyciel wielu polskich hospicjów.  W latach 1987 – 2002 duszpasterz ds. Hospicjum powołany przez Konferencję Episkopatu Polski. W latach 1993 - 1997 wiceprezes Krajowej Rady ds. Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej, powołanej przez Ministra Zdrowia, a w kadencji 1997 – 2000 członek Rady. Wydawca w latach 1988 – 1990 pisma HOSPICJUM, a od 1991 – 1994 pisma Ogólnopolskiego Forum Ruchu Hospicyjnego „Gościna Serca”. Od 1999 do chwili przedwczesnej śmierci - członek Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Więcej w zakładce „formacja”.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 63
 
 
© Forum Hospicjów Polskich
31-831 Kraków, ul. Fatimska 17